Czym charakteryzują się betonowe kosze na śmieci

Kosze na śmieci wykonane z betonu wielu ludziom kojarzą się z czymś bezkształtnie masywnym, szarym i nudnym. Nic dziwnego – takie były kosze betonowe spotykane w miastach jeszcze kilka lat temu. A jednak współczesne rozwiązania sprawiają, że kosze z betonu są nie tylko solidne, ale i bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym.

Dlaczego kosze z betonu?
Kosze wykonane z betonu pod każdym względem przewyższają swoimi walorami pojemniki wykonane z innych materiałów (np. plastikowe i metalowe). Najważniejszym ich atutem jest wysoka jakość, jaką charakteryzuje się beton. Materiał ten cechuje się wysoką odpornością niemal na wszelkie akty wandalizmu. Pozostaje też obojętny na wpływ deszczu, mrozu i innych czynników atmosferycznych. Mówiąc krótko, kosz betonowy to produkt przeznaczony na długie lata bezawaryjnego funkcjonowania. Uszkodzeniu może ulec jedynie blaszany wkład znajdujący się w środku – i znacznie ułatwiający opróżnianie betonowego kosza – ale ten można bez problemu wymienić na nowy, a jego koszt nie jest wysoki.

Gdzie można postawić betonowe kosze na śmieci?
Ze względu na swoją wielką trwałość betonowe kosze na śmieci doskonale sprawdzą się przy miejskich ulicach, z kolei ich walory estetyczne sprawiają, że świetnie będą prezentować się także na obszarach reprezentacyjnych, takich jak Stare Miasto czy miejski park. Coraz częściej z rozwiązania tego korzystają również właściciele jednorodzinnych posesji.

Walory estetyczne betonowych koszy na śmieci
Kosze z betonu są wykonane z drobniutkiego kruszywa, jakim są kamienie rzeczne lub grys. Tworzywa te mogą zostać pomalowane praktycznie na każdą barwę. Jest to pierwszy atut estetyczny betonowych koszy na śmieci. Drugi to ich zróżnicowane rozmiary oraz ciekawe kształty. Te betonowe pojemniki mogą być owalne, półowalne, kwadratowe czy wielokątne. Mogą być zarówno otwarte, jak i z zadaszeniem. Ba, istnieją nawet warianty betonowych koszy wraz z wygodną ławką. Coraz częściej stosowaną i ciekawą estetycznie praktyką jest również zestawianie betonu z innymi materiałami, zwłaszcza z drewnem i metalem.

Dodaj komentarz