Na co zwracać uwagę, wybierając maszynę malarską

Malowanie wałkiem lub pędzlem ścian wewnętrznych jest uciążliwym i żmudnym zajęciem – a co dopiero mówić, jeśli mamy do pomalowania powierzchnie o setkach metrów kwadratowych? Na szczęście rynek budowlany oferuje specjalne maszyny do malowania, które nazywane są agregatami malarskimi. Są to urządzenia, które stanowią niezbędny element zaplecza każdej firmy budowlanej, a ponadto coraz chętniej sięgają po nie osoby prywatne, które chcą szybko, sprawnie i wydajnie wykonać remont swojego mieszkania.

agregat campbell hausfeld

Wybieramy agregat malarski

Wybierając agregat malarski, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę do jakich celów będzie on potrzebny. Osoba, która będzie z niego korzystać raz na kilka lat podczas remontu mieszkania nie potrzebuje tak zaawansowanych parametrów technicznych, jak firma, która korzysta z agregatu niemal każdego dnia. Ponadto, parametry agregatu warto uzależnić od tego, z jakiego rodzaju farb najczęściej będzie się korzystać – będzie to miało wpływ m.in. na wartość ciśnienia urządzenia, jego wydajność czy też rozmiar dyszy. Inne preferencje tyczą się farb olejnych, inne elewacyjnych, oddzielną grupę stanowią także farby lateksowe, emulsyjne oraz akrylowe.

Agregat malarski z kompensatorem gazowym czy bez?

Kompensator gazowy ma dość znaczny wpływ na koszt urządzenia, jednak jeśli zależy nam na profesjonalnym wykonaniu malowania, warto zainwestować w tę opcję. Jest to dodatkowy pojemnik, w którym znajduje się gaz szlachetny. W praktyce kompensator odpowiada za to, by wąż malarski podłączony do agregatu nie drgał, co więcej, chroni urządzenie przed nagłymi zmianami ciśnienia (również w sytuacji, w której uruchamiamy agregat, gdy ten ustawiony jest na maksymalną moc). Często też zdarza się, że agregaty malarskie wyposażone w kompensator gazowy posiadają dłuższą gwarancję. Jak widać, jest to opcja, o którą warto zadbać, jeśli szukamy profesjonalnego sprzętu do częstego użytku.

Jaki napęd agregatu?

Na rynku budowlanym wyróżnia się agregaty malarskie z silnikiem elektrycznym, spalinowym oraz powietrznym (pneumatycznym). Przyjmuje się, że najbardziej wydajna jest opcja pierwsza, z tymże wymaga ona dostępu do zasilania elektrycznego, co w niektórych sytuacjach może stanowić pewne utrudnienie.

Więcej o wyborze agregatu malarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *